ZW-02-19-L-D-978-070
Part Number:
ZW-02-19-L-D-978-070
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.282" (7.163mm)
Length - Stack Height :
0.978" (24.841mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)