DW-08-09-T-S-354
Part Number:
DW-08-09-T-S-354
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.266" (6.756mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Pitch :
0.100" (2.54mm)