DW-05-20-F-S-812
Part Number:
DW-05-20-F-S-812
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.812" (20.625mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)