DW-03-09-F-D-385
Part Number:
DW-03-09-F-D-385
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)