TW-05-04-T-S-287-075
Part Number:
TW-05-04-T-S-287-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.193" (4.900mm)
Length - Stack Height :
0.287" (7.290mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)