DW-09-07-T-S-235
Part Number:
DW-09-07-T-S-235
Description:
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
9
Pitch :
0.100" (2.54mm)