DW-05-12-F-S-200
Part Number:
DW-05-12-F-S-200
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.720" (18.288mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)