TW-03-11-T-D-227-085
Part Number:
TW-03-11-T-D-227-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)