TW-02-01-L-D-120-095
Part Number:
TW-02-01-L-D-120-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)