TW-05-11-T-S-160-112
Part Number:
TW-05-11-T-S-160-112
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)