TW-05-02-T-S-130-105
Part Number:
TW-05-02-T-S-130-105
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.130" (3.302mm)
Length - Tail :
0.105" (2.667mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)