DW-08-15-T-S-381
Part Number:
DW-08-15-T-S-381
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height :
0.381" (9.677mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)