TW-03-02-L-S-181-071
Part Number:
TW-03-02-L-S-181-071
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.181" (4.597mm)
Length - Tail :
0.071" (1.803mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)