TW-05-02-T-S-120-085
Part Number:
TW-05-02-T-S-120-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)