HW-02-16-L-D-275-SM
Part Number:
HW-02-16-L-D-275-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Length - Overall Pin :
0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)