EW-02-13-F-D-650
Part Number:
EW-02-13-F-D-650
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)