TW-04-07-T-S-400-120
Part Number:
TW-04-07-T-S-400-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.232" (5.893mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)