TW-02-06-G-S-254-065
Part Number:
TW-02-06-G-S-254-065
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height :
0.254" (6.452mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)