DW-03-15-T-D-420-LL
Part Number:
DW-03-15-T-D-420-LL
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.420" (10.668mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)