TW-04-05-T-S-355-055
Part Number:
TW-04-05-T-S-355-055
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.184" (4.674mm)
Length - Stack Height :
0.355" (9.017mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)