HW-02-09-L-D-314-157
Part Number:
HW-02-09-L-D-314-157
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height :
0.314" (7.976mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)