TW-04-10-T-S-395-110
Part Number:
TW-04-10-T-S-395-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)