TW-04-04-T-S-180-100
Part Number:
TW-04-04-T-S-180-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)