TW-02-12-T-D-120-495
Part Number:
TW-02-12-T-D-120-495
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.495" (12.573mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.495" (12.573mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)