TW-02-04-G-S-345-120
Part Number:
TW-02-04-G-S-345-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.345" (8.763mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)