HW-03-20-T-S-920-SM
Part Number:
HW-03-20-T-S-920-SM
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.920" (23.368mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)