DW-05-13-T-S-1023
Part Number:
DW-05-13-T-S-1023
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.097" (2.464mm)
Length - Stack Height :
1.023" (25.984mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)