DW-04-14-F-S-1102
Part Number:
DW-04-14-F-S-1102
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height :
1.102" (27.991mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)