DW-02-14-F-D-1175
Part Number:
DW-02-14-F-D-1175
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
1.175" (29.845mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)