TW-02-03-T-D-275-SM
Part Number:
TW-02-03-T-D-275-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)