TW-04-03-T-S-250-062
Part Number:
TW-04-03-T-S-250-062
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.062" (1.575mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)