DW-06-09-T-S-440
Part Number:
DW-06-09-T-S-440
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)