DW-03-09-T-D-415
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-03-09-T-D-415
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height :
0.415" (10.541mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)