TW-02-05-T-D-195-200
Part Number:
TW-02-05-T-D-195-200
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.199" (5.055mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)