FFSD-13-D-02.75-01-N-RW
Part Number:
FFSD-13-D-02.75-01-N-RW
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.229' (69.85mm, 2.75")
Number of Positions :
26
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)