DW-03-11-G-S-560
Part Number:
DW-03-11-G-S-560
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.560" (14.224mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)