TW-02-09-L-S-220-SM
Part Number:
TW-02-09-L-S-220-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)