DW-04-11-F-S-310
Part Number:
DW-04-11-F-S-310
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.510" (12.954mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)