TW-02-03-L-S-180-SM
Part Number:
TW-02-03-L-S-180-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.287" (7.300mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)