TW-04-02-T-S-195-090
Part Number:
TW-04-02-T-S-195-090
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.092" (2.337mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)