TW-04-09-T-S-250-100
Part Number:
TW-04-09-T-S-250-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)