DW-04-08-L-S-205
Part Number:
DW-04-08-L-S-205
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.205" (5.207mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)