DW-02-19-T-D-1125
Part Number:
DW-02-19-T-D-1125
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
1.125" (28.575mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)