DW-04-09-F-S-512
Part Number:
DW-04-09-F-S-512
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)