HW-02-09-L-S-400-SM
Part Number:
HW-02-09-L-S-400-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)