DW-04-10-F-S-458
Part Number:
DW-04-10-F-S-458
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.262" (6.655mm)
Length - Stack Height :
0.458" (11.633mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)