TW-02-03-T-D-170-065
Part Number:
TW-02-03-T-D-170-065
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
0.065" (1.651mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)