DW-04-09-F-S-260
Part Number:
DW-04-09-F-S-260
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)