HW-02-12-L-S-596-100
Part Number:
HW-02-12-L-S-596-100
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.334" (8.484mm)
Length - Stack Height :
0.596" (15.138mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)