TW-02-03-T-D-150-088
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-03-T-D-150-088
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.297" (7.544mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Length - Tail :
0.088" (2.235mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)